Preskočiť navigáciu.
Domov
S MoZiGo to je jednoduchšie

Náměty - chyba při stahování keší, export do CSV

Zdravím, po delší době jsem stahoval kešky suprovým MoZiGo a připomnělo mi to "chyby" které mi dříve vadili, ale z nějakého důvodu jsem je neřešil a neinformoval jsem o nich. 

1) Chyba při stahování keší:

Přes noc jsem dal stahovat listingy z cca 2000 keší. Ráno přijdu k PC a celé stahování se po cca 100 stažených keších zastavilo kvůli hlášce že nejde stáhnout nějaký obrázek (...cesta/Orlik.gif). NEšlo by prosím do nastvení přidat volbu, že MoZiGo bude při stahování keší veškeré chyby ignorovat. Jde o to, aby se dostahovalo co nejvíce keší bez ohledu na chyby a chyby se třeba vypsali až nakonec. Takto se to zastaví třebas hned na začátku kvůli hlášce která má pramalý význam.

2) Export do CSV

Z nějakého důvodu občas použiji export do CSV a keše pak nahávám do GPS pomocí POI Loaderu.  Dělám to tak když potřebuji mít v navigacivelké množství keší (např cestování s předem nejistou trasou). CSV soubory exportované z MoZiGo si musím upravovat skriptem aby mi je POI Loader v pohodě zpracoval. Jde o to, že celková déla názvu + popisu POI bodu musí být měnší než 1024 znaků. U některých keší se stane, že je tato délka řetězců větší. Mám udělaný excel kde si to ořezávám. Chtěl bych tě požádat, zda by nebylo možné ořezávat délku každého řádku v exportovaném CSV dle pravisla: delka_nazvu  + delka_popisu < 1024.

Děkuji za úpravy či připomínky. Petr

Sotva sjem ten příspěvek

Sotva sjem ten příspěvek dopsal tak se to viz bod 1) opět stalo. Stahování se zastavilo u keče  GC53516 na hlášce "Chyba :403. http://pocitadlo.co.cz/cgi-bin/wc/domca007".

To že chybí nějaký obrázek je nepodsttané. Podstatnější je aby se toto ignorovalo a stahování pokračovalo až do konce. Šlo by to vyřešit? Může to být volitelná možnost v nastavení. 

 

Mozigo uz nebudem vylepsovat,

Mozigo uz nebudem vylepsovat, nie je na to cas, mozno niekedy v ramci nejakeho bugu...

Nauc sa pouzivat mozilive tam uvitam spatnu vazbu na akekolvek upravy sw.

Na ten csv export sa pozriem  - ale v ramci mozilive.

Mimochodom chcel som riesit ignorovanie chyby 403 ale tato keska sa mi normalne stiahne...

https://www.geocaching.com/geocache/GC53516_na-kalhotach?Submit6=Find

Posli nejaky iny pripad kde si to budem vediet nasimulovat. 

 

Ahoj, skoro to vypadá že mi

Ahoj, skoro to vypadá že mi ty problémy způsoboval antivir. Nicméně ignorace chyb (jakýchkoli) by byla i tak užitečná.

Mozilive neznám - vyzkouším. Vývoj MoZiGo již d do budoucna neplánuješ?

 

Mozigo je napisany este v

Mozigo je napisany este v klasickom programatorskom prostredi, zodpoveda dobe svojho vzniku, mozilive je uz plne unicode - vela veci som urobil podla mna lepsie ale najma pouziva plne legalny pristup cez liveAPI s oficialnymi klucmi od groundspeaku.

Ano mozigo uz iba udrziavam - najma ak sa zmenia nejake html parametre ktore ho vyradia z prevadzky, popri tom, sa este da co to vylepsit, doplnit ale sustredujem sa najma na mozilive.