Preskočiť navigáciu.
Domov
S MoZiGo to je jednoduchšie

2008.12.01.09,2008.12.1.23 Update

UPOZORNENIE, TOTO NIE JE INSTALACNA VERZIA ALE LEN UPDATE, NOVACIKOVIA STIAHNITE SI POSLEDNU INSTALACNU VERZIU A POTOM PREPLACNITE EXE SUBOR TYMTO SUBOROM!!!    

2008.12.1.22b (110) 

add1=export pre GPSVP - "navigačný program, ktorý je kompatibilný s mapami od Garmina."/mafi5bj/ doplnenie "golem"

add2=do redukovaneho htm kodu pridana informacia o pocte nalezov kesky - priprava pre statisticke spracovanie najdenych najuspesnejsich kesiek /idea by dalciak/

add3=ak sa pri sťahovaní listingu "narazí"  na "This cache has been archived", tak keska je zaradena do zoznamu archivovaných, ktorým je potom možné "obohatiť" zoznam/archív:)/ archivovaných na webe

==============================

2008.12.1.22 (109) 

bug1=chyba pri ukladani do guid\vasemeno_sorted.txt - prejav iba pri počítaní prejdených km /ti-na/

bug2=parametrizácia regiónov v štatistikách /medomys/

Prvá chyba spôsobovala neusporiadané spočítavanie vzdialeností pri vašich výletoch, hoci ste mali zoznam usporiadaný, chyba spôsobila spočítavanie v inom poradí/pôvodnom/. Preusporiadajte znova original zoznam a dajte ulozit.

Pri importe parametrov sa načítal len prvý riadok a v štatistikách potom našiel iba prvé regióny na Slovensku a v Čechách.

Obrázok používateľa MedoMys

Management stažených listingů

Je možné nějakým způsobem vyhledávat a odstraňovat soubory z disku ? Ony se totiž hromadí pořád dál a bylo by fajn to občas trochu probrat. Mám představu, že by bylo mírně doplněno offline hledání (např. "Najdi dál než x km" - nyní existuje jen "Najdi blíž než x km", hledej pouze archivované, hledej podle země, ...), a pak by byla doplněna funkce na pravé tlačítko myši v hlavním seznamu - teď je tam pouze funkce "Odstraň", takže by přibyla fce "Odstraň z disku". Tím by se myslím vytvořil dostatečný nástroj na odstraňování nepotřebných souborů z disku.

Pokud jde o nutnost zachovat listingy pro mnou nalezené kešky (kvůli statistice), to bych asi ignoroval, protože kdyby se toto odstranění náhodou dotklo některého z těchto listingů, vždy se dá stáhnout znova. A zas tolik jich není.

Obrázok používateľa MedoMys

Zařazování mezi archivované při aktualizaci

Bylo by možné při zjištění archivace kešky ze staženého listingu tuto kešku zařadit mezi archivované automaticky, tj. bez messageboxu, pouze třeba s výpisem do programového infa ? Takto musím při aktualizaci sedět u počítače a každou chvilku odklepnut informaci, že keška byla zařazená mezi archivované :(

Obrázok používateľa MedoMys

Připomínky

Mám 2 postřehy :

1. Při stahování listingů se netestuje, jestli je keš archivovaná (např. když dělám aktualizaci listingů po offline vyhledání). Tato informace tam je snadno dohledatelná (hned na začátku červený nápis). Bylo by fajn, když se při aktualizaci listingu narazí na takovou keš, aby se automaticky zařadila mezi archivované.

2. Ta keška GC1951Y pořád zlobí, tak jako kdysi. Když střídám online a offline vyhledávání, tak se označí jako nestažená, a je nutno ji stáhnout. Už jsem ji jednou kompletně mazal (.htm i .gc soubor), a po novém stažení to zase zlobí. Je tam ještě nějaký nesoulad s porovnáváním názvů při offline a online ... V .gc souboru je toto:

[KESKA]
GCMENO=GC1951Y
TYP=Unknown Cache
ORIGMENO=Z O O JIHLAVA
ZALOZIL=BOBO-JI
ZALOZENA=05.02.2008
GPS=49.3966167,15.5998
NAPOVEDA=UVNITR -  KAM SLUNCE NESVÍTÍ, NIKDY NEPRŠÍ A VÍTR NEFOUKÁ, DUTINA ""STROMU"".
KRAJINA=Czech Republic
TEREN=1.5
SIZE=Small
OBTIAZNOST=2.5
TBGC=
ZRUSENA=0
[ZMENAMENA]
09112008=Z O O  JIHLAVA
22112008=Z O O  JIHLAVA
23112008=Z O O  JIHLAVA
28112008=Z O O  JIHLAVA
01122008=Z O O  JIHLAVA

1.Pokial viem zistit, ze je

1.Pokial viem zistit, ze je keska archivovana sa da len z hladania podla autora a podobne, kedy je v zozname ta keska oznacena cervene a preskrtnuto - vtedy tu kesku ihned zaradujem do archivovanych.

Cerveny napis este vobec nic nehovori o tom ze je archivovana!!!- to je len disablovana a to je rozdiel.

A kedy sa to este da zistit?

2.Skus uviest postup bod po bode ako docielim to co tvrdis...mne sa to nedari...

 

 

Obrázok používateľa MedoMys

Opětovné stahování

add 2. - nedokážu teď říct přesně postup. Dojde k tomu, když střídám online a offline hledání, a keška je ve výsledku tohoto hledání. Když vyhledám online, označí se jako nestažená, stáhnu ji. Vyhledám offline, opět je označená jako nestažená, stáhnu ji. A tak pořád dokola. Některými detaily si nejsem jistý, jestli přesně takto, nebo třeba až po nějakém mezikroku. Zkusím ještě zjisitit co nejpřesnější postup k docílení tohoto stavu ...

Obrázok používateľa MedoMys

Archivované

Klikni třeba tady :

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=bb2db0e5-6652-4761-a471-b134412d5778

Je to listing archivované kešky (mám ji na disku, v offline se vyhledá, při aktualizaci dostanež z gc.com tento listing). Informace o archivaci je nahoře, červený text :

This cache has been archived, but is available for viewing for archival purposes.

Toto sa samozrejme bude dat

Toto sa samozrejme bude dat urobit...

Kupodivu ju mam na disku este aj ja z 29.11.2008 - nezrusenu, cize musela byt zrusena teraz niekedy

Ale vdaka tomu som to doplnil

Algoritmus je taky, ze ti oznami ze ti pribudla do zoznamu  archivovanych kesiek .. no ved vyskusaj verziu .23