Skip navigation.
Home
S MoZiGo to je jednoduchšie

2008.12.22.20 Inštalácia

Nechcem už vydanie tejto verzie ďalej odkladať pretože zmien je dosť. Hlavná zmena je v generovaní štatistiky, ktorú som sa pokúsil preusporiadať. Pokúsil som sa aplikovať doporučenia od "ghost_z_kca", nie všetko sa však podarilo.

Hotové nie je zatiaľ farebné ladenie, ktoré chcem aby sa dalo urobiť v rámci vizáže celej štatistiky  podľa nejakých osvedčených farebných schém.

Pokúsil som sa eliminivať aj možné chyby typu float point spôsobené externým prepnutím prostredia na iný decimalseparator...žiaľ toto je spoločné pre celé windows a keď si to zmení nejaký program tak to zmení aj mozigu.

Do nastavení som pridal kontrolu na formát používaného dátumu, čo sa ukazuje ako častá príčina, prečo program nefunguje na vistách.

Pribudli súbory Kraje_Cz.dat,Kraje_Sk.dat - preto inštalácia, zatiaľ sa však uplatňujú iba pri niektorých funkciách, v štatistikách sú stále ešte použité výpočty starou /pomalou/ metódou .

Očakávam pripomienky, nápady a návrhy na zlepšenia.

 

Install_2008.12.22.20.exe

První poznatky z této instalace - Backup - funguje, zálohuje.

Další poznatek při použití statistiky - V okně - nastavení parametrů statistiky - okresy - při stlačení tlačítka "generovanie mapy" skočí na okno pro generování mapky okresů a tam celý program zatuhne - zavřít jde pouze přes správce úloh. Jinak pokud se toto tlačítko nepoužije, funguje vše jak má.

Ještě malá kosmetická úprava - pokud by to bylo možné ve vygenerované statistice v tabulkách "Nálezy podle terénu" a "Nálezy podle obtížnosti" seřadit od 1 do 5. Nyní je to napřeskáčku - 1,5-2-2,5-1-3,5-3.

Jinak super, přeju Klamovi hezké svátky a hodně zdraví a síly na další vylepšování MoZiGa v novém roce.

Hm , ja ked si skusam tu

Hm , ja ked si skusam tu funkciu preskoku z nastavenia statistik na generovanie mapy tak mi to ide...samozrejme bez zatuhnutia...

Ako sa to stane - ihned po stlaceni ?Uvidis ako sa prepne a to je posledne co vidis?

K tej uprave poradia ..ono to je tam v takom poradi ako si nasiel zo zaciatku kesky.../ak si dobre pamatam/ ale preusporiadat to samozrejme nie je problem.

Samozrejme dakujem za prianie...neskor by som este chcel aj ja dat nejaky pridavok vo forme priania cez mozigo...este sam neviem ako...

 

 

 

Ano, po stlačení se přepne na

Ano, po stlačení se přepne na stejné okno jako když na hlavní stránce otevřu záložku "nastavení" a zaškrtnu volbu "mapka okresů" a v tom celé vytuhne a nejde kliknout na cokoliv, tedy ani zavřít přes menu, ani křížkem, prostě žádná reakce. A na té stránce není přitom zaškrtnutá volba "mapka okresů". Při zavírání přes správce souborů není hláška "program neodpovídá" jak bych předpokládal při zaseknutí programu, ale standartní "spuštěno" - jestli ti to k něčemu pomůže.

A už si užívej svátky, a vykašli se na to, my to do novýho roku vydržíme - teda mluvím za sebe:-))

Už viem čím to je ... Do

Už viem čím to je ...

Do štatistík sa dá dostať dvoma spôsobmi

1.Z menu Súbor

2.Z obrazovky Moje logy

Ja som si zvykol chodiť na štatistiky z menu a ty asi z moje logy...Z moje logy sa volá okno štatistík iba modálne - už ani neviem prečo a z takéhoto okna sa už nedá volať ďalšie okno tak, aby sa dalo ovládať...

Ale ak zavoláš štatistiku z menu súbor bude ti to fungovať aj pri volaní generovania mapky...